Vigo

Vigo je španělské město, které se nachází na severozápadě Španělska v provincii Galicie. V současné době zde žije přes 295 000 obyvatel. V erbu města je žlutá obranná věž a zelený olivový strom, neboť Vigo je především městem oliv.

Historie města

Dějiny města nejsou tak dlouhé a bohaté. Zrod Viga se datuje teprve v 18. století. Největší rozvoj města však nastal až v druhé polovině 19. století, kdy přišel velký rozvoj zejména místního rybolovu.

  

Současnost

Vigo je hlavně hospodářským a průmyslovým centrem Galicie. Důležitý je zejména rybářský a automobilový průmysl. Největším podnikem ve městě je automobilka Peugeot Citroen. Významné jsou rovněž místní loděnice a velký námořní a rybářský přístav.

Hledáte ubytování?

Najít nejlepší hotel Vám pomůže web Hotelove.cz + spoustu dalších zajímavých tipů a informací o cestování.

Jelikož město nemá dlouhé dějiny, většina budov má eklektický a historizující styl. I když město nemá žádné velmi staré a historicky cenné budovy, má pro změnu řadu nádherných a zajímavých muzeí. Za pozornost určitě stojí Mořské muzeum a Muzeum současného umění, které patří vůbec mezi nejvýznamnější muzea svého druhu v celém Španělsku.

Absence starších historických budov nahrazují sakrální budovy, které jsou nejstaršími stavbami ve městě. Největší kostel je místní šedě mohutná a honosná katedrála Santa Maria de Vigo. Vůbec nejstarší kostely jsou románský kostel Santa Maria de Castelos, kostel Santiago de Bembrive a kostel San Salvador de Coruxo. Všechny tři katolické svatostánky pocházejí z 12. století.

  

Vigo leží na pobřeží Atlantického oceánu, což znamená, že zde není nouze o silný vítr, který je příhodný zejména pro windsurfing a kiteboarding. Vigo má sdostatek širokých a čistých pláží, takže nedostatek místa k opalování zde opravdu nehrozí.

Zajímavosti v okolí

V bezprostředním okolí Viga jsou nádherně zelené háje olivovníků, kterým vyhovuje zdejší oceánské podnebí. Pohled na tyto krásně zelené háje může být pastvou pro oči pro každého turistu, který do Galicie zavítá.

Nejbližším větším městem od Viga je určitě město Pontevedra, které má nádherně zachovalý kamenný most Ponte de Burgo, který zde stál již v dobách Římské říše. Most se také dostal do názvu města, Pons vetus totiž v latině znamená Starý most. Město s 80 000 obyvateli má krásně zachovalé historické centrum s řadou historických památek.

 

Mapa umístění města Vigo v rámci Španělska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist