San Sebestian

San Sebestain je město, které se nachází na severu Španělska, kousíček od francouzských hranic. V současnosti má město přes 183 000 obyvatel. První zmínka o San Sebestianu pochází z roku 1014, kdy se hovoří o tom, že na tomto území stal klášter svatého Šebestiána. K založení města došlo až ve 12. století, kdy San Sebestain založil navarrský král Sancho VI. Moudrý. Tento navarrský panovník založil toto město jako námořní přístav pro své království. Jako námořní přístav bylo toto město vždy důležitou součástí širšího regionu.San Sebestian není známý pouze jako důležitý přístav, ale také jako krásné město, které svým tvarem připomíná mořskou lasturu. San Sebestian má také skvělou polohu, neboť leží na krásně zeleném úpatí španělských Pyrenejí.

  

Při prohlídce města nezapomeňte navštívit impozantní novogotickou katedrálu nebo barokní kostel Santa María del Coro. Střed města leží v čtvrti Parte Vieja, kde je grandiózní náměstí Plaza de la Constitución, na kterém se ve vrcholném středověku konaly divoké býčí zápasy.

Vedle nádherných památek se může San Sebastián pyšnit skvělou gastronomií. V místních restauracích se vaří vytříbená baskická kuchyně, která má v širokém okolí velmi dobrou pověst.

Po labužnickém jídle se můžete v San Sebestianu zcela oddat koupání. Zdejší tři pláže jsou vysoce ceněné a najdete je přímo v samém srdci města. Nádherně čistá Playa de la Concha ve tvaru mořské lastury s bílým pískem a průzračně čistou vodou je skvělým místem k opalování i ke koupání. Druhou vyhlášenou pláží je pro změnu pláž Playa de Ondarreta, kde chodí rodiny s malými dětmi. Pláž Playa de la Zurriola je pak především pro surfaře a milovníky dalších vodních sportů.

  

Pro večerní romantické procházky doporučujeme krásnou hlavní promenádu. Na západním konci promenády uvidíte sochu El Peinere del Viento, která představuje Větrný hřeben a kterou vytvořil sochař Eduardo Chillida. Promenádu lemují luxusní hotely a noční zábavní podniky.

Z bohatého kulturního kalendáře San Sebestianu zmiňme především jazzový festival Jazzaldia a Mezinárodní filmový festival.

Město San Sebestian stojí určitě za návštěvu, neboť je směsicí vynikající baskické kuchyně a okouzlující krajiny.

  

Pokud se budete chtít pokochat krajinou kolem města, nemusíte jezdit daleko, stačí se svézt lanovkou na zdejší vrchol hory Igueldo a naplno si odtud vychutnat nádherný pohled na západ slunce a výhled na nejbližšího okolí.

Mapa umístění města San Sebastian v rámci španělska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist