Archiv pro Města

Valencie

Valencie je hlavní město stejnojmenné provincie. Valencie je podle počtu obyvatel hned třetí největší město v celém Španělsku. V současné době má Valencie něco přes 810 000 obyvatel a to ještě nepočítáme přilehlou aglomeraci.

Pokračování článku

San Sebestian

San Sebestain je město, které se nachází na severu Španělska, kousíček od francouzských hranic. V současnosti má město přes 183 000 obyvatel. První zmínka o San Sebestianu pochází z roku 1014, kdy se hovoří o tom, že na tomto území stal klášter svatého Šebestiána. K založení města došlo až ve 12. století, kdy San Sebestain založil navarrský král Sancho VI. Moudrý. Tento navarrský panovník založil toto město jako námořní přístav pro své království. Jako námořní přístav bylo toto město vždy důležitou součástí širšího regionu.


Pokračování článku

Gijón

Gijón je město, které se nachází na severu Španělska. Jedná se o přístavní průmyslové město na pobřeží Biskajského zálivu. V současnosti má město přes 277 000 obyvatel.

Historie města je velmi bohatá, neboť sahá až do 5. století před naším letopočtem. Během této dlouhé a bohaté historie se na jeho území nashromáždila celá řada zajímavých a cenných historických památek. V minulosti byl Gijón také znám pro svou prestižní univerzitu, která se jmenovala Real Instituto Asturiano. Tuto prestižní univerzitu založil Jovellanos.


Pokračování článku

Vigo

Vigo je španělské město, které se nachází na severozápadě Španělska v provincii Galicie. V současné době zde žije přes 295 000 obyvatel. V erbu města je žlutá obranná věž a zelený olivový strom, neboť Vigo je především městem oliv.

Historie města

Dějiny města nejsou tak dlouhé a bohaté. Zrod Viga se datuje teprve v 18. století. Největší rozvoj města však nastal až v druhé polovině 19. století, kdy přišel velký rozvoj zejména místního rybolovu. Pokračování článku

Burgos

Burgos je větší vnitrozemské město na severu Španělska. Je to historické centrum Kastilie a jedno z nejdůležitějších měst největšího španělského autonomního společenství Kastilie a León. Trvale zde žije 178.966 obyvatel. Burgos je známé svým velkým počtem nádherných památek, mezi nejznámější památky patří katedrála Burgos, klášter Las Huelgas Reales nebo Cartuja de Miraflores. Městem prochází jedna z nejdůležitějších poutních cest – El Camino de Santiago do Santiago de Compostela. Cesta vede dál podél řeky Arlanzón.

Pokračování článku

TOPlist